Ochrana dat

Leady a GDPR

Aplikace Leady primárně identifikuje pouze právnické osoby (tzv. „firmy“), které navštívily webové stránky. Aplikace zjednodušeně pozná, jaká firma přistoupila na váš web tak, že je schopna přiřadit návštěvu k právnické osobě, tedy firmě. Leady v tomto případě nepřiřazují návštěvy ke konkrétním fyzickým osobám pracujících pro danou firmu, či živnostníkům.

Poté, co aplikace Leady přiřadí návštěvu webu ke konkrétní právnické osobě, umožňuje uživateli zobrazit v detailu právnické osoby i údaje o aktuálních členech statutárních, příp. jiných orgánů dané právnické osoby, a jejích aktuálních společnících. Tyto informace aplikace Leady na žádost uživatele zobrazí přímo z veřejných rejstříků (přes aplikaci ARES). V případě informací o fyzických osobách v angažmá právnických osob, které aplikace Leady identifikovala jako návštěvníky vašeho webu, se bude jednat o osobní údaje. Provozovatel aplikace Leady tyto údaje zpracovává na žádost a dle pokynů uživatele aplikace Leady, jako tzv. zpracovatel osobních údajů, v souladu se zpracovatelskou smlouvou, která je součástí Obchodních podmínek služby Leady.

Princip funkcionality

Leady v B2B edici výlučně zobrazí jaké právnické osoby (firmy) navštívily váš web. Nezobrazují, jaká konkrétní fyzická osoba z dané firmy web skutečně navštívila. Nezobrazují ani návštěvy živnostníků.

Technicky Leady pomocí skriptu určí z jaké firmy byla realizována návštěva, ale v žádný moment nelze určit konkrétní osobu či zařízení. Proces určení je technicky zajištěn pomocí velmi přesného pravděpodobnostního modelu.